"УНІВЕРСИТЕТ ІІІ ВІКУ"

В Україні навчання людей похилого віку є інноваційним проектом, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Люди старшого віку - це ті, хто готується до виходу на пенсію або вже має статус пенсіонера. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу.

Це особливо важливо для вирішення проблем людей старшого віку, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції. Тому в "Університеті третього віку" показано переваги, задоволення, користь і нові горизонти, що відкриваються завдяки безперервному навчанню.

3 жовтня 2014 року- Турійський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відкрив двері для людей старшого віку та людей з обмеженими можливостями взяти участь у навчанні, що дозволить отримати нові знання та навички, відчути себе корисними суспільству, продемонструвати свої таланти, познайомитися з новими цікавими людьми.

  

 

В «Університеті третього віку» функціонували такі факультети:

«Мистецький факультет» -  підопічні навчилися вишивати  бісером, можуть своїми руками зробити ляльку-мотанку, оволоділи техніками квілінгу та модульного орігамі (створення виробів з паперу).

    

 «Соціально-правововий факультет» - слухачі факультету отримали корисну інформацію, щодо захисту своїх прав та інтересів в різних сферах життєдіяльності.

 

«Факультет здорового способу життя та психології» - в ході навчання слухачі отримали знання щодо збереження здоров'я, організації життя і дозвілля та з основ психологічної грамотності.

 

 

« Факультет комунікаційних та інформаційних технологій» - підопічні терцентру оволоділи новітніми технологіями, насамперед мобільним телефоном та комп’ютером.

 

  

Зараз Університет набрав обертів та розширився. Наш філіал з’являвився в смт. Луків.

                                                          

1 грудня 2015 року - стартував новий навчальний рік 2015-2016 .

На разі в «Університеті третього віку» функціонують такі факультети:

 • психології та здорового способу життя;
 • комп*ютерної грамотності;
 • прикладного мистецтва.

А кількість слухачів налічує 40 осіб. Освіта в університеті є безкоштовною, лекції читають працівники територіального центру та спеціалісти на волонтерських засадах. 

  

 

 

Основними завданнями надання послуги є організація та проведення безкоштовного навчання та освітніх заходів для людей похилого віку.

Надання такої освітньої послуги має забезпечити:

 • створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку;
 • реінтеграцію людей похилого віку в активне життя суспільства;
 • надання допомоги людям похилого віку в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, зокрема щодо процесу старіння та його особливостей; сучасних методів збереження здоров’я; набуття навичок самодопомоги; формування принципів здорового способу життя; основ законодавства стосовно людей похилого віку та його застосування на практиці; формування та розвитку навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних; потенціалу та можливостей волонтерської роботи;
 • підвищення якості життя людей похилого віку, завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій та адаптації до технологічних перетворень;
 • формування практичних умінь і навичок;
 • можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом.

З 7 листопада 2017 року розпочато третій рік навчання в університеті. Наразі функціонує чотири факультети:

 • декоративного та прикладного мистецтва;
 • комп'ютерної грамотності;
 • психології та здорового способу життя;
 • правових знань.

 

 

 

             Тут Ви зможете не тільки отримати нові знання і навички, а й відчути себе корисним суспільству, продемонструвати свої таланти, познайомитися з новими цікавими людьми!!!

               

 

 

Запрошуємо Вас стати студентом «Університету третього віку» та охочих бути нашими викладачами на волонтерських засадах!