Останнім часом через важкий суспільно-політичний стан України найбільш сильно ми піддаємося психологічному навантаженню, що негативно впливає на стан нашого здоров’я.

Тому метою кімнати психологічного розвантаження є  швидке та ефективне зняття емоційного перевантаження, відновлення працездатності та сил обслуговуваних громадян.

Важливими елементами психологічного розвантаження є:

 

  1. Аромотерапія - це метод вдихання ефірних масел, здатних нормалізувати психічний стан людини, зрівноважити процеси, що відбуваються в організмі, і тим самим підвищити його опірність до шкідливих зовнішніх впливів.)

      

      

 

  1. Музикотерапія це психотерапевтичний метод, заснований на цілющий вплив музики на психічний і фізичний стан людини. Суть якого полягає як прослуховування музики, так і гри  на музичних інструментах.
  2. Фітотерапія це вживання різних фітокомпозицій для покращення здоровя. 

Аромотерапія

Це стародавнє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій для укріплення фізичного та психічного здоров'я та для косметичного догляду за тілом. Ефірні олії додають у воду для ванн, використовують в аромалампах і в композиціях для масажу. Кожен із таких методів дозволяє корисним речовинам проникати в організм різними шляхами: через органи дихання або шкіру. Коли людина приймає ароматичну ванну, то отримує подвійний ефект: і вдихання, і проникнення через шкіру.

Це один з варіантів альтернативної медицини, науково доведений та обгрунтований. У всіх методах ароматерапії застосовують ефірні олії, які володіють унікальними і корисними для організму властивостями. Корисні властивості ефірних масел полягають в нормалізації клітинного обміну речовин, що викликано взаємодією компонентів ефірних масел з гормонами, кислотами і ферментами організму. Ефірні олії мають заспокійливу або тонізуючу дію на органи або тканини, а також на нервову систему. При ароматерапії виникає свідомий чи підсвідомий позитивну відповідь організму на приємні запахи, і психічна реакція викликає фізіологічні зміни в організмі. Крім того, ефірні олії володіють вираженими антибактеріальними властивостями, що послужило початку широкомасштабних досліджень застосування ароматерапії в лікуванні інфекційних захворювань.

 

Музикотерапія

Один із давніх методів впливу на психіку особистості, який може використовуватися і в медичних цілях. Групові, індивідуальні музикотерапевтичні заняття включають в себе, із врахуванням актуальної ситуації в групі, музичну тему, яка викликає у слухачів переживання, пов'язані з їхнім минулим, сьогоденням і майбутнім. Відомо, що цей метод є найбільш ефективним, якщо музичний твір виконує сам терапевт,тому що це сприяє виникненню обставин спонтанного взаємовпливу, більшої аутентичності, довірливості. Складання музичної програми потребує певної режисури, знання потреб, рівня культури клієнтів, які беруть участь у цьому терапевтичному впливі.

    В процесі прослуховування музичного твору зникає напруження, знімаються негативні відчуття. Головним критерієм для відбору музичних творів є: спокійний темп, відсутність дисонансів , мелодичність та гармонійність. Музикотерапія – це технологія соціокультурної реабілітації, яка використовує різноманітні музичні засоби для психолого-педагогічної та оздоровчої корекції хворого, розвиток його творчих здібностей, розширення кругозору, активізація соціально-адаптивних здібностей. Спів збагачує людей з фізичними вадами  новими враженнями , розвиває ініціативу, самостійність та корегує активність психічних процесів.

Фітотерапія

     Фітотерапія — система специфічних методів лікування й профілактики захворювань з використанням фіточаїв При лікуванні за допомогою фітотерапії, організм людини не зазнає сильного токсичного впливу. Біологічно активні сполуки, що містяться в рослинах, вільно проникають в тканини, вплив відбувається внутрішньоклітинно, лікуючи органи, підсилюючи імунітет організму. Активні речовини, що містяться в фіто екстрактах, активні щодо багатьох штамів мікроорганізмів, які вже мають стійкість до антибіотиків.